Крај првог полугодишта 2019/20. године

Датум: 01. Februar 2020 19:37 Категорија: Новости

Било је доста догађаја који су обележили прво полугодиште - манифестације, акције, такмичења...

Дечја недеља је организована почетком октобра 2019. године са многобројним активностима ученика.
8.10.2019. године - Други дан Дечје недеље - Маскенбал (ученици од 1. до 4. разреда у Буровцу, заједно са ученицима из вртића) - Пуштање балона са порукама пријатељства и љубави и цртање кредама по асфалту (ученици од 1. до 4. разреда у Табановцу) - Радионица "Необично сликање" (ученици од 1. до 4. разреда у Бусуру) - Друштвене игре и квиз "Сто људи - сто ћуди" (ученици од 5. до 8. разреда у Буровцу)
9.10.2019. године - Трећи дан Дечје недеље - Друштвене игре и прављење сувенира за продају на Јесењем вашару (ученици од 1. до 4. разреда у Табановцу) - Радионица "Ја имам таленат" (ученици од 1. до 4. разреда у Бусуру) - "У ципелама наставника" и друштвене игре (ученици од 1. до 4. разреда у Буровцу, заједно са ученицима из вртића) - "У ципелама наставника" и спортске игре (ученици од 5. до 8. разреда)
10.10.2019. године - Четврти дан Дечје недеље Јесењи вашар ученика од 1. до 8. разреда из Буровца, Табановца и Бусура, заједно са ученицима из вртића

11.10.2019. године - Пети дан Дечје недеље - Модна ревија "Ми мали у оделу великих" (ученици од 1. до 4. разреда у Бусуру) - Маскенбал (ученици од 1. до 4. разреда у Табановцу, заједно са ученицима из вртића) - Пуштање балона са порукама пријатељства и љубави и цртање кредама по асфалту (ученици од 1. до 4. разреда у Буровцу, заједно са ученицима из вртића) - "Твоје лице звучи познато" и имитације (ученици од 5. до 8. разреда)

7.11.2019. године - Свечано отварање санираног и адаптираног терена за мале спортове у подручном одељењу у Табановцу

Што се такмичења тиче, одржана су општинска такмичења из два предмета.

На општинском такмичењу из математике, одржаном 7.12.2019. године у ОШ "Бата Булић" у Петровцу на Млави, ученици наше школе постигли су следеће резултате: Мићић Лазар, 3. разред - ПРВО МЕСТО; Ранковић Немања, 3. разред - ДРУГО МЕСТО; Бојић Марија, 3. разред - ТРЕЋЕ МЕСТО; Којић Лаза, 4. разред - ДРУГО МЕСТО; Мићић Михајло, 4. разред - ПОХВАЛА;
Милановић Јован, 5. разред - ДРУГО МЕСТО; Јеремић Урош, 8. разред - ТРЕЋЕ МЕСТО. Ученици су били предвођени предметним наставницима Стојиловић Горданом, Мићић Зорицом и Милутиновић Данијелом.

13. децембра 2019. године одржано је општинско такмичење за дечаке и девојчице у рукомету у Спортском центру у Петровцу на Млави. Екипа дечака у саставу: Миклејић Марко, 8. разред; Миленковић Давид, 8. разред; Митић Марио, 8. разред; Јеремић Урош, 8. разред; Живковић Југослав, 8. разред; Михајловић Никола, 8. разред; Милосављевић Михајло, 7. разред и Животић Јован, 7. Разред заузела је ТРЕЋЕ МЕСТО. Екипа девојчица у саставу: Миљковић Тамара, 8. разред; Милутиновић Жаклина, 8. разред; Илић Викторија, 8. разред; Траиловић Невена, 8. разред; Влајић Аница, 7. разред; Марин Сара, 7. разред; Милановић Вања, 7. разред и Љољановић Лидија, 6. Разред заузела је ЧЕТВРТО МЕСТО. На такмичење је ученике водила наставница Милосављевић Благица.