Пројекат "Један у милион"

"Један у милион" 1

"Један у милион" 2

17. децембар 2013. године -- Отварање обновљеног дела школе „Света Михајловић" у Буровцу, свечано је обележено у присуству Ана и Влада Дивца, представника општине Петровац на Млави, колектива школе и локалних медија.

Радови на школи, започети у октобру, завршени су у договореном року, средином децембра.

Ово је прва школа у кампањи ЈЕДАН У МИЛИОН која је обновљена и опремљена новим наставним средствима и школским намештајем, захваљујући донацијама 10.000 индивидуалних донатора и 40 компанија из Србије и дијаспоре који су подржали акцију за првих шест месеци.

Обновљени су зидови у старом делу школе, спуштени плафони и постављено ново осветљење у учионицама и ходнику, стари под је замењен новим, постављена су нова врата на учионицама и на улазу у школу.

Захваљујући донацијама компанија БАСФ и МАГИЦ МАП, као и значајним попустима које су дали остали произвођачи и диструбутери наставних средстава и опреме (СПОРТИМПЕX, ЛАГУНА, АЛТИ), укупна вредност овог пројекта у износу од 25.000 ЕУР многоструко је увећана.

„Ми смо пресрећни што је наша школа прва у акцији Један у милион која је добила средства за обнову. Сарадња са Фондацијом Ана и Владе Дивац, као и са свим извођачима радова била је одлична, сви су рокови испоштовани, све је урађено по договору", рекла је директорка школе, Благица Милосављевић.

„Набавили смо нову опрему за хемијски кабинет и фискултурну салу, магнетне табле, географске карте, столове и столице за учионице, ормариће, књиге за школску библиотеку, техничку опрему и музичке инструменте...сигурни смо да ће све то омогућити ђацима ове мале сеоске школе много лакши и лепши почетак новог полугодишта", изјавила је Ана Дивац овом приликом.

Пројекат ЈЕДАН У МИЛИОН подржан је од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, које је у претходном периоду обезбедило замену прозора на школи у Буровцу.